П`ятниця, 23.04.2021, 20:29
сайт гiмназiї №93 м. Запорiжжя
Меню сайту
Останні новини
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Звіт

Про діяльність Запорізької гімназії №93

у 2016/2017 навчальному році

Головне і особливе, що відрізняє 2016/2017 навчальний рік, – це 25-річчя навчального закладу, час підведення підсумків та звітування не тільки за минулий рік, а й за весь період його існування.

Відомо, що Запорізьку гімназію №93 було відкрито в 1992 році як заклад для здібних і обдарованих дітей. З дотриманням традицій класичної гімназії, тенденцій розвитку освіти і соціального замовлення було визначено концепцію діяльності закладу, основу якої склала гуманітарна освіта як провідна світоглядна ідея. Ідея виховання людини духовної, з багатим внутрішнім світом, інтелігентної, здатної до створення культурних цінностей.

Становлення гімназії – це певні кроки її розвитку: заклад тричі змінює назву (1992-1999р.р. – «школа-гімназія»; 1999-2004 р.р. – «освітній комплекс «Гімназія №93»; з 2005 р. – «Запорізька гімназія №93»), поступово формує освітнє середовище, профільну основу якого складає філологічний напрямок (здійснюється перехід на державну мову навчання, запроваджується поглиблене вивчення англійської мови з 1 класу, , вводиться друга іноземна (німецька) мова). Його збагачення новими предметами (інформатика, основи здоров`я, екологія, художня культура), елективним курсами і формами роботи (науково-дослідницька і проектна робота, навчальна практика, індивідуальні заняття і консультації тощо) сприяє індивідуалізації навчально-виховного процесу, задоволенню освітніх потреб учнів відповідно до їх здібностей та запитів.

За підтримки батьківської громадськості та спонсорської допомоги створюються і удосконалюються ресурси гімназії: здійснюється комп`ютеризація навчально-виховного процесу, поліпшуються умови щодо організації харчування, медичного обслуговування і дозвілля, запроваджуються пропускний і питний режими, утворюється система громадсько спрямованого управління, якісно зростає рівень професійної компетентності педагогічних працівників.

Наполегливо формується імідж навчального закладу, складовими якого стають: Заповіді гімназистів, модель випускника, Етичний кодекс вчителя, слоган «Не бійся ризикнути – ти талановитий», символи (емблема, прапор і гімн), шляхетні вчинки та високі досягнення учнів у навчанні і творчості, спорті і суспільно-корисній праці, а також – численні партнерські зв`язки з соціумом.

Протягом 25 років гімназія не змінює стрижневої ідеї щодо створення умов для успіху та розвитку особистості, надання можливості кожному усвідомити свої здібності та віру у власні сили, бо почуття успіху змінює ставлення людини до життя, викликає нові інтереси, бажання і прагнення.

Про наявність таких умов свідчить досягнення учнів і вчителів протягом усього часу існування гімназії.

Так, за участь закладу в освітніх заходах його відзначено у 2001, 2010, 2015, 2017 роках Дипломами МОН України за участь у Міжнародній Виставці «Сучасні заклади освіти»; у 2008 році – за участь в громадській акції «Флагман сучасної освіти України»; у 2013 році – Грамотою Гете-інституту в Україні за успішну співпрацю в рамках проекту «Міжнародні сертифікати з німецької мови», у 2014-2015 роках – Дипломами лауреата Міжнародного конкурсу шкільних медіа; у 2015 році – сертифікатом Інституту обдарованої дитини НАПН України за участь у Всеукраїнському конкурсі-рейтингу по роботі з обдарованими дітьми «Школа – джерело талантів».

У 2010 році навчальний заклад атестовано «з відзнакою». За результатами ЗНО у 2013 р. він увійшов до 10 кращих муніципальних закладів, у 2015-2016 н.р. – до 100 кращих шкіл України, у 2017 році посів 143 місце у Всеукраїнському рейтингу «ТОП 200 шкіл України».

За роки існування гімназію закінчили 1042 випускника, з них 149 із золотою медаллю, 32 – зі срібною. Майже всі вони здобули вищу освіту, стали успішними спеціалістами, творчими, громадсько активними гідними особистостями. Вступ випускників до вишів за останні роки є наступним: 2014/2015 н.р. – до вишів вступили 91% випускників (70% з них за бюджетною формою); 2015/2016 н.р. – відповідно 100% і 75%; 2016/2017 н.р. – відповідно: 86% і 60%.

У весь цей час гімназія продовжувала удосконалювати умови навчання і виховання учнів, формувати традиції і цінності закладу.

Так, у напрямку розвитку профілю навчання (філологічний, іноземна філологія) протягом 7 років (2006 – 2013 роки) заклад безпосередньо працює з носіями мови, волонтерами Корпусу Миру. З 1999/2000 навчального року бере участь у Міжнародній програмі майбутніх лідерів «FLEX» (має 16 фіналістів Програми, які пройшли стажування з англійської мови на теренах США). Тісно співпрацює за Договорами з видавництвом «Макміллан Паблішерз Лімітед» (Велика Британія) в Україні і «Поліглот», користується їх автентичними підручниками і організаційно-методичними послугами. З 2016/2017 навчального року вчителі англійської мови приєдналися до програми Європейської комісії eTwinning, яку започатковано в Україні в 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл.

Гімназія сьогодні – це гарантія добрих знань і гідного виховання. В закладі діють ШУС (школа учнівського самоврядування) «Лідер», НТУ (наукове товариство учнів) «Veritas», літературний клуб «Ліра», інтелектуальний клуб «Що? Де? Коли?», Школа журналіста, валеологічний клуб «Підліток», традиційні та інноваційні КТС (колективні творчі справи і свята), проекти «Музейна справа» та «Гімназист року». А ще гуртки, студії, секції на базі позашкільних закладів, де гімназисти із задоволенням досліджують, малюють, моделюють, співають, танцюють, займаються улюбленими справами і проводять дозвілля.

Незмінно результативною є діяльність наукового товариства учнів «Veritas» (з 1996 по 2017 роки - 149 переможців ІІ (обласного) і 16 переможців ІІІ (державного) етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт), інтелектуального клубу «Що? Де? Коли?» (призер обласного етапу протягом 5 останніх років), інтелектуально-літературної гри «Лабіринт» (призер міського етапу протягом 20 років), музею «Подвигу – жити» військово-патріотичного спрямування (має звання «Зразковий», наказ МОН України від 17.06.2016 №689).

І поруч завжди вчителі, класні керівники, педагоги додаткової освіти, психологи. Їх сьогодні 54, всі мають вищу освіту за фахом, 18 закінчили магістратуру, 34 (69%) є спеціалістами вищої категорії, 17 (32%) – спеціалістами І категорії, 17 – присвоєно звання «учитель-методист», 13 – звання «старший учитель», 9 – нагороджено знаком «Відмінник освіти України», 1 – знаком «Василь Сухомлинський», 7 – стипендією міського голови. Серед членів педколективу 18 випускників, в т.ч. 8 колишніх гімназистів

Щороку педколектив підтверджує рівень професіоналізму, беручи участь в конкурсах професійної майстерності. Так, в конкурсі «Учитель року» з 2005 по 2017 роки 29 педагогів стали переможцями на районному етапі, 12 – на обласному, 2 лауреатами на Всеукраїнському.

Для навчання і виховання учнів та роботи педагогів створено 16 навчальних кабінетів (англійської мови – 3, української мови і літератури – 2, інформатики – 2, зарубіжної літератури і російської мови – 2, історії і правознавства, географії і економіки, математики, основ здоров`я, біології і хімії, фізики, ГПД), класних кімнат – 16. Аудиторний фонд також складають кабінет психології, музей військово-патріотичного спрямування, громадська приймальня, медичний кабінет. Є актова, хореографічна і спортивна зали, їдальня, бібліотека з читальною залою, роздягальні, службові приміщення. У наявності сучасне обладнання: 2 інтерактивні дошки, 22 LED телевізора, 48 ПК, 11 ноутбуків, 11 МФУ, 5 принтерів, 2 сканери, 4 проектори, 1 проекційний екран. Заклад має власний сайт і електронну скриньку.

Головними помічниками гімназії з усіх питань є, звичайно, батьки учнів, що вирішують найактуальніші питання в межах загальногімназійних конференцій, ради закладу, батьківських зборів і комітетів класів. А ще за ініціативою батьків в 1997 році створено Благодійний фонд, який фінансує благодійні програми щодо запровадження інновацій, підтримки обдарованих учнів і їх вчителів, розвитку матеріально-технічної бази. Його засновники і керівники Голота Т.П., Попова Л.М., Левішко О.В., Пірожнікова Н.Ю. є справжніми громадськими лідерами, чуйними і небайдужими людьми.

Слова подяки заклад також висловлює депутатам від «Мотор Січі», які уважні до проблем навчального закладу та постійно надають йому благодійну допомогу.

І на останок… 25 років біографії гімназії – це ціле життя, що наповнене спільною працею, пошуками, роздумами, спробами і помилками. Результати досягаються величезною працею, нескінченною і часто, на перший погляд, непомітною. Але ж є надія, що гімназія – єдина спільна родина, оберіг і гордість всіх, хто навчає і навчається, хто прагне досягти нового і кращого.

План

заходів до Дня відкритих дверей з нагоди 25-річчя

Запорізької гімназії № 93

Слоган події: 25 років – щиро Ваші!

Мета-завдання:

  • підведення підсумків 25-річної діяльності;
  • збереження і відстоювання іміджу закладу;
  • формування його історії;
  • просування гімназії в соціумі;
  • підтримка зв’язків поколінь;
  • створення умов для успіху: розвитку обдарованих і здібних дітей.

Термін проведення: 25 – 26 травня 2017 року

Зміст заходів:

  1. Розташування в ЗМІ, на сайті гімназії, інформаційних стендах, бібліотеці, класних куточках матеріалів до 25-річчя гімназії.

До 25 травня 2017 року

Відповід: заступники директора з НВР,

класні керівники, вчителі,

педагог-організатор, зав. бібліотекою,

учні, батьки

  1. Творчі лабораторії, майстер-класи, години спілкування з теми

«Орбіта талантів»

25 травня, 8:00 – 12:00

За розкладом дзвінків, по класах

Відповід: класні керівники, вчителі,

активи класів, батьківські комітети.

  1. Свято «Останній дзвоник»

26 травня 2017 року

8:30 – 9:00 – збір учасників

9:00 – 9:40 – урочиста частина

9:40 – 10:00 – спілкування

Відповід: Грибовод А.В., Пащенко І.М.,

класні керівники, учнівський комітет

  1. Звіт директора про діяльність закладу «25 років – щиро Ваші

26 травня 2017 року

10:00 – 11:00, актова зала

Учасники: педагогічний колектив,

рада закладу, учнівський комітет,

запрошені: випускники, влада, партнери

Дистанційне навчання
dist
dist
Нові знання
nz_199x100
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Запорізька гімназія №93 © 2021uCoz